Warsztaty CircLean

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących dobrych praktyk wdrażania i certyfikowania symbiozy przemysłowej.  EU w ramach działań  w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i Zielonego Ładu wspiera współpracę podmiotów gospodarczych (B2B), których odpady, ciepło, produkty uboczne jednego z nich są surowcem dla pozostałych, co pozwala zarówno na ograniczenie wpływu na środowisko, jak i przynosi korzyści ekonomiczne. W Polsce brak jest dokumentów dedykowanych dla tego typu działań, jednak symbioza przemysłowa jest praktykowana przez wiele podmiotów (przykłady http://ktt.net.pl/wp-content/uploads/2021/01/185.pdf).

CircLean to sieć podmiotów gospodarczych, władz publicznych, stowarzyszeń,  naukowców z EU (zainteresowanych powszechnym wdrażaniem zasad symbiozy przemysłowej i ich certyfikacji, która zdecydowała się na organizację spotkania z podmiotami z Polski (w formie hybrydowej). Przedstawiciele nauki z Polski współpracujący z Circlean i wspierają to wydarzenie, gdyż widzą szanse na przyspieszenie modeli biznesowych GOZ poprzez wskazanie dobrych rozwiązań oraz możliwość ograniczenia barier prawnych czy organizacyjnych.

Podczas organizowanych w Ekospalarni w Krakowie w dniu 28 kwietnia 2022 r. będzie można zapoznać się z najnowszymi kierunkami polityki EU w zakresie wspierania symbiozy przemysłowej (Anestis Filopoulos, Policy Officer DG Grow), podyskutować o wyzwaniach, barierach i korzyściach dla krajowych podmiotów, zapoznać się z dobrymi praktykami i w końcu przetestować opracowane narzędzie IT dla wsparcia współpracy B2B. Dodatkowo Krakowski Holding Komunalny (Jakub Bator – członek zarządu KHK) przedstawi działania z zakresu symbiozy gospodarczej w spółkach miejskich Krakowa i będzie możliwość zwiedzania Ekospalarni.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jednak liczba miejsc dla osób, które planują wizytę w Ekospalarni i osobisty udział w obradach jest ograniczona, dlatego zapraszamy do rejestracji już dzisiaj. Szczegółowy program i link do rejestracji:

https://circlean-symbiosis.eu/event/open-innovation-workshop-poland/

Serdecznie zapraszamy!

W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt mailowy na kulczycka@agh.edu.pl